Samoeraizwaarden en klewangs in Bolsward in beslag genomen
BOLSWARD – Samoeraizwaarden, klewangs, een slaghout en een kruisboog met bijbehorende pijlen. Dat lag er allemaal in een woning aan de Hendrik Nanneshof in Bolsward.
In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie deze wapens in beslag genomen en twee mannen van 21 en 31 jaar aangehouden.
‘Zwaaien met vuurwapen’
In de woning was een feestje aan de gang. Eén van de feestgangers liep volgens getuigen, die de politie inschakelden, op straat te zwaaien met een vuurwapen. Meerdere agenten kwamen op de melding af.
Als eerste werd de 31-jarige Bolswarder aangehouden. Hij belemmerde het werk van de agenten en daarnaast moest de man nog een celstraf uitzitten van twee dagen. Vervolgens werd zijn 21-jarige stadsgenoot aangehouden op verdenking van bedreiging. Volgens getuigen was hij diegene die met een wapen had staan zwaaien.
Kist vol wapens
In de woning zagen agenten een kist staan met daarin samoeraizwaarden, klewangs, een slaghout en een kruisboog met bijbehorende pijlen. Al deze wapens werden in beslag genomen.
Elders werd in de woning nog een replica van een vuurwapen aangetroffen. Het bleek te gaan om een aansteker. Ook dit nepwapen werd in beslag genomen.
Beide mannen zijn overgebracht naar het politiebureau en voor nader onderzoek ingesloten.